Dentysta Krakow
Uslugi dentystyczne w krakowie – stomatolog

Ryzyko zachorowania na raka u dzieci urodzonych po asystowaniu poczęciu AD 8

Posted in Uncategorized  by admin
September 5th, 2019

Szacowanie liczby utraconych w wyniku działań następczych w wyniku emigracji jest trudniejsze, ale rozsądne byłoby założenie, że nie więcej niż 2% wyemigrowało. Nie ma dowodów na to, że te konkurencyjne zagrożenia występują częściej u dzieci urodzonych po poczęciu niż u dzieci poczętych spontanicznie. Rejestracje nowotworów NRCT wykorzystano do obliczenia oczekiwanej zapadalności na raka. Stawka ta obejmuje zatem dzieci urodzone po poczęciu wspomaganym, które stanowiły 0,5% wszystkich urodzeń w Wielkiej Brytanii w 1992 r., Ale 1,8% w 2008 r. Ponieważ nie było danych dotyczących zgonów i emigracji w kohorcie z asystą-koncepcją, nie było możliwe obliczyć stawki dla spontanicznie poczętych dzieci jako grupę porównawczą. Jesteśmy jednak przekonani, że wykorzystanie ogólnych wskaźników populacji do celów porównawczych nie zmieniło w istotny sposób naszych wyników.
Chociaż udało nam się zbadać wiele potencjalnych czynników pośredniczących za pomocą stratyfikacji, nie byliśmy w stanie dostosować się do takich czynników. Wiek matki, parytet, palenie tytoniu, status w odniesieniu do poprzednich poronień i wskaźnik masy ciała, jak wcześniej wykazano, nie wpływają na ryzyko zachorowania na raka w tej populacji.7 Dzieci z wielu porodów, w tym dzieci urodzone po poczęciu, są znacznie niższe Ryzyko, które nie jest singletonem.31,38,39 W badaniu tym zbadano wcześniej zidentyfikowane potencjalne czynniki pośredniczące w niskiej masie urodzeniowej i przedwczesnej porodzie7. Nie było jednak możliwości przystosowania się do rozpoznania układu oddechowego, co wcześniej wykazano jako potencjalny wpływ na ryzyko zachorowania na raka u dzieci poczętych po asystowaniu poczęciu, 7 lub na systematyczne badanie tego potencjalnego związku. Jednak tylko 3 ze 108 dzieci z naszej kohorty, u których rozwinął się rak, miało współistniejący stan oddechowy zgodnie z danymi NRCT.
Nasze badanie miało średni okres obserwacji 6,6 roku. Ponieważ większość przypadków nowotworów złośliwych u dzieci, w tym białaczki i wszystkich rodzajów nowotworów zarodkowych, występuje przed 6.6 rokiem życia, badanie to stanowi dobry dowód na to, że ryzyko wystąpienia tego rodzaju nowotworów u dzieci urodzonych po poczęciu nie różni się od tego. w ogólnej populacji. Jednak w przypadku kilku kategorii diagnostycznych (szczególnie chłoniaka Hodgkina i nowotworów kości), szczytowa częstość występowania występuje w późniejszym dzieciństwie i okresie dojrzewania. W związku z tym badanie to stanowi słabszy dowód ryzyka wystąpienia tego rodzaju nowotworów u dzieci urodzonych po poczęciu wspomaganym.
Podsumowując, nasze badania kohortowe populacyjne wykazały brak wzrostu ogólnego ryzyka zachorowania na raka wśród dzieci poniżej 15 roku życia, które urodziły się po poczęciu wspomaganym, w porównaniu z oczekiwanym ryzykiem Jest to uspokajające dla par rozważających wspomagane poczęcie, dzieci poczęte w ten sposób oraz ich rodziny i lekarzy. Słabsze dowody, które przedstawiamy dla zwiększonego ryzyka rzadkich specyficznych nowotworów, wymagają dalszych badań, aby potwierdzić te wyniki i zbadać potencjalną przyczynowość. Te zwiększone ryzyko może być przypadkowymi odkryciami, ale możliwe alternatywne wyjaśnienia obejmują leżącą u podstaw niepłodność rodzicielską i mediację przez niską masę urodzeniową lub zaburzenia imprintingowe.
[hasła pokrewne: olejek z drzewa herbacianego trądzik, nowotwór pęcherzykowy tarczycy, dentysta kościerzyna ]

Tags: , ,

No Responses to “Ryzyko zachorowania na raka u dzieci urodzonych po asystowaniu poczęciu AD 8”

 1. Swerve Says:

  Radziłabym osobom z włókniakiem udać się do lekarza

 2. Bartłomiej Says:

  [..] Cytowany fragment: laboratorium biologiczne[...]

 3. Lady Killer Says:

  Sama chodziłam z czymś takim

 4. Crazy Eights Says:

  [..] Oznaczono ponizsze tresci z artykulu oryginalnego: stomatologia dziecięca warszawa[...]

 5. Ewa Says:

  chyba przejdę się do trzeciego lekarza i zobaczymy co powie na ten temat

Powiązane tematy z artykułem: dentysta kościerzyna nowotwór pęcherzykowy tarczycy olejek z drzewa herbacianego trądzik