Dentysta Krakow
Uslugi dentystyczne w krakowie – stomatolog

Ryzyko zachorowania na raka u dzieci urodzonych po asystowaniu poczęciu AD 7

Posted in Uncategorized  by admin
September 5th, 2019

Późniejsza analiza tych danych sugeruje, że mała masa urodzeniowa, znany czynnik ryzyka rozwoju hepatoblastoma, 322,34,35 jest potencjalnym czynnikiem pośredniczącym.8 Dzieci urodzone po poczęciu wspomaganym konsekwentnie wykazały większe ryzyko niskiego porodu waga i wcześniactwo w porównaniu do dzieci urodzonych po spontanicznym poczęciu.2,3 Podobnie, w naszym badaniu wydaje się, że niska masa urodzeniowa pośredniczy w związku między wspomaganym poczęciem a hepatoblastoma; dzieci z masą urodzeniową poniżej 1000 g były najbardziej zagrożone. W większości przypadków niska masa urodzeniowa była związana z porodem przedwczesnym; tylko 2 z 6 dzieci z hepatoblastem miało masę urodzeniową poniżej 10 centyla dla wieku ciążowego w chwili urodzenia. Wyższe ryzyko zaburzeń związanych z nadrukowywaniem, takich jak zespół Beckwith-Wiedemann, wywołanych przez aberracje epigenetyczne (konkretnie, utrata metylacji w regionie różnie metylowanym w obrębie KCNQ1 [locus KvDMR1]) odnotowano wśród dzieci urodzonych po poczęciu wspomaganym, w porównaniu z dzieci urodzone po spontanicznym poczęciu.14-19 Weksberg i wsp.36 opisali powiązanie między tą specyficzną przyczyną zespołu Beckwitha-Wiedemanna a rozwojem zarówno hepatoblastoma, jak i mięsaka prążkowanokomórkowego, ale nie guza Wilmsa (który jest częściej związany z disominią jednojądrzastą lub hipermetylacja innego regionu tego samego genu). Sugerowano również zaburzenia imprintingu jako potencjalny czynnik pośredniczący we wcześniej opisanym związku pomiędzy wspomaganym poczęciem a hepatoblastoma.8.
W naszym badaniu, żadne z 16 dzieci, u których mięsak prążkowanokomórkowy lub hepatoblastoma nie miał rozwiniętej choroby lub współistniejącego stanu zgodnego z takim zaburzeniem, zgodnie z danymi NRCT. Jeśli zaburzenia imprintingu pośredniczą w związku między tymi dwoma rzadkimi nowotworami a towarzyszącą im koncepcją, są to albo niezdiagnozowane subkliniczne prezentacje albo nie zostały zgłoszone przez lekarzy.
Główne zalety tego badania to duża próba, wysokiej jakości dane z dwóch zbiorów danych populacyjnych i skrupulatne powiązania tych zestawów danych. Zgłaszanie do HFEA jest obowiązkowe 26, a dane dotyczące NRCT są praktycznie kompletne27. Dlatego też każde dziecko urodzone w Wielkiej Brytanii w latach 1992-2008 po uzyskaniu wspomaganego poczęcia, u którego rak rozwinął się przed 31 grudnia 2008 r., Najprawdopodobniej zostało zidentyfikowane.
Ograniczenia badania obejmują brak cenzurowania konkurencyjnego ryzyka śmierci i emigracji, które prawdopodobnie będą niewielkie. Ekstrapolacja z danych krajowych na temat przeżycia do 15 roku życia37 sugeruje, że w normalnych warunkach około 600 członków pierwotnej kohorty (0,6%) zmarłoby w okresie badania
[podobne: badanie anty tpo cena, nasz olsztyniak, dentysta kościerzyna ]

Tags: , ,

No Responses to “Ryzyko zachorowania na raka u dzieci urodzonych po asystowaniu poczęciu AD 7”

 1. Adrian Says:

  O zastrzykach nawet nie myślę

 2. Flint Says:

  [..] Blog oznaczyl uzycie nastepujacego fragmentu Odtrucie alkoholowe Warszawa[...]

 3. Gracjan Says:

  Sporo sie dowiedzialam

 4. Woo Woo Says:

  [..] Artukul zawiera odniesienia do tresci: schodołazy towarowe[...]

 5. Mad Rascal Says:

  Zapalenie oskrzeli mam co najmniej 2 razy w roku

 6. Cereal Killer Says:

  [..] Blog oznaczyl uzycie nastepujacego fragmentu dietetyk[...]

 7. Nina Says:

  Wyrostek może obecnie jest nic wielkiego

Powiązane tematy z artykułem: badanie anty tpo cena dentysta kościerzyna nasz olsztyniak