Dentysta Krakow
Uslugi dentystyczne w krakowie – stomatolog

Polityka zdrowotna oparta na dowodach

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

W tych czasach gorącej retoryki na temat tego, co mogą i nie mogą osiągnąć różne reformy służby zdrowia, obfitują zarówno nadzieje, jak i opowieści końca świata. Zwolennicy i przeciwnicy reform często twierdzą, że ich poglądy są oparte na dowodach, ale nie zawsze jest jasne, co one oznaczają – zwłaszcza biorąc pod uwagę szeroki zakres często sprzecznych poglądów. Wyborcy, lekarze i decydenci mają prawo przebrnąć przez gąszcz anegdot, aspiracji, skojarzeń i dobrze zaprojektowanych badań, próbując ocenić alternatywne rozwiązania polityczne. Posiadanie jasnych ram charakteryzujących to, co jest i nie jest polityką zdrowotną opartą na dowodach (EBHP), jest warunkiem wstępnym racjonalnego podejścia do dokonywania wyborów politycznych, a nawet może pomóc w skoncentrowaniu debaty na najbardziej obiecujących podejściach. Przykładowe przykłady polityki zdrowotnej, możliwych celów i odpowiedniej bazy dowodów. EBHP, jak uważamy, ma trzy zasadnicze cechy (patrz tabela). Po pierwsze, polityki muszą być dobrze określone; slogan nie jest wystarczający. Na przykład rozwiń Medicaid nie jest polityką. Rozszerz istniejące zasiłki Medicaid na wszystkich dorosłych poniżej granicy ubóstwa jest bliżej – ale, oczywiście, przejście do konkretnego, możliwego do wdrożenia programu wymaga znacznie więcej szczegółów. Zdrowie populacji docelowej nie kwalifikuje się jako polityka, nie mówiąc już o EBHP, ponieważ niezliczone polityki są objęte sztandarem zdrowia populacji, w tym szczepienia przeciw grypie, zaprzestanie palenia tytoniu, przestrzeganie zaleceń dotyczących leków, poprawa diety, zwiększenie kontroli cukrzycy, rozwiązanie problemów związanych z barierami transportowymi i koordynacja opieka. Slogany takie jak zdrowie populacji , pojedynczy płatnik czy reforma nadużycia mogą być skutecznym sposobem na określenie pozycji politycznej lub poparcia dla rajdów (przecież kto jest przeciwko zdrowiu populacji.), Ale unikając swoistości, omijają oni praca polegająca na ocenie względnej skuteczności i szczegółów realizacji polityk zawartych w ich ramach.
Po drugie, wdrożenie EBHP wymaga od nas rozróżnienia między politykami i celami. To rozróżnienie jest ważne po części dlatego, że różne osoby mogą mieć różne cele dla określonej polityki. Rozważ politykę wprowadzania zachęt finansowych dla lekarzy w celu koordynacji opieki. Dowody, że takie zachęty zmniejszyłyby wydatki na opiekę zdrowotną (jeden potencjalny cel) są dość słabe, podczas gdy dowody, że może to poprawić wyniki zdrowotne (inny cel) są silniejsze.1 Twierdzenia, że koordynacja opieki nie działa , ponieważ nie zaoszczędzić pieniądze nie trafia w punkt, w którym może osiągnąć inne cele. I odwrotnie, różne polityki mogą różnić się skutecznością w osiąganiu określonego celu. Jeśli celem jest ograniczenie wydatków, promowanie konkurencji lub regulacji stawek może być bardziej skuteczne niż koordynacja opieki.
Podobnie, weź pod uwagę politykę podwyższania limitów dochodu dla uprawnień Medicaid. Dowody wskazują, że polityka ta prawdopodobnie przyczyni się do zwiększenia dostępu do opieki. Z drugiej strony, dowody z randomizowanego badania wskazują, że nie jest prawdopodobne osiągnięcie celu zmniejszenia użycia aparatu ratunkowego (ED) (a nawet szerszy materiał dowodowy jest mieszany) .2,3 Jeśli ktoś popiera rozszerzenie Medicaid, aby osiągnąć normatywny cel redystrybucji od bogatych do biednych i zdrowych do chorych, kuszące jest sugerowanie, że ekspansja zaoszczędziłaby również pieniądze poprzez ograniczenie korzystania z drogich wizyt w placówkach służby zdrowia
[patrz też: próba webera, ezofagoskopia, dentysta kościerzyna ]

Tags: , ,

No Responses to “Polityka zdrowotna oparta na dowodach”

 1. Jokers Grin Says:

  [..] Oznaczono ponizsze tresci z artykulu oryginalnego: dieta catering wrocław[...]

 2. Julian Says:

  Ja słyszałam i czytałam ksiazke Po co ten Jod

 3. Nessie Says:

  [..] Oznaczono ponizsze tresci z artykulu oryginalnego: stomatolog Bytom[...]

 4. Alan Says:

  Polecono mi fototerapię

Powiązane tematy z artykułem: dentysta kościerzyna ezofagoskopia próba webera