Dentysta Krakow
Uslugi dentystyczne w krakowie – stomatolog

Podstawowy wskaźnik wydatków na opiekę – dźwignia zachęcająca do inwestowania w opiekę podstawową

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Dlaczego Stany Zjednoczone nie inwestują więcej w opiekę podstawową. Duża liczba dowodów sugeruje, że większe inwestycje w podstawową opiekę są dobre dla pacjentów i systemów opieki zdrowotnej. Większe wykorzystanie opieki podstawowej wiąże się z niższymi kosztami, wyższą satysfakcją pacjenta, mniej hospitalizacji i wizyt w oddziałach ratunkowych oraz niższą śmiertelnością.1 Na terenie USA rynki opieki zdrowotnej z większym odsetkiem lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej (PCP) mają niższe wydatki i wyższa jakość opieki Pomimo tych dowodów Stany Zjednoczone nadal nie doceniają podstawowej opieki. Niedawna analiza funduszu Commonwealth zidentyfikowała niedoinwestowanie w podstawowej opiece zdrowotnej jako jedną z czterech podstawowych przyczyn, dla których system opieki zdrowotnej w Stanach Zjednoczonych zajmuje ostatnie miejsce w krajach o wysokim dochodzie.3 W porównaniu z krajami rówieśniczymi, w Stanach Zjednoczonych jest mniej lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej niż specjalistów – wraz z większymi dochodami dysproporcje między obiema grupami – i zapewnia mniej usług w placówce podstawowej opieki zdrowotnej. 3.4 Chociaż ustawa o przystępnej cenie wprowadziła szereg zmian w zakresie płatności i regulacji, które oferują zachęty do inwestowania w podstawową opiekę medyczną, nie były wystarczające, aby naprawić to fundamentalne. problem.
Proponujemy wykorzystanie wskaźnika wydatków na opiekę podstawową – odsetka wszystkich wydatków medycznych na opiekę podstawową – jako środka oceny orientacji systemu opieki zdrowotnej na opiekę o wysokiej wartości. Odsetek zasobów systemu opieki zdrowotnej przeznaczanych na opiekę podstawową – w tym dochody klinicystów, płatności za wyniki, zarządzanie przypadkami i technologie informacyjne w zakresie zdrowia – ma istotny wpływ na opiekę nad pacjentami, a pod pewnymi względami jest najwyraźniejszym odzwierciedleniem jego liderów priorytety. Większe wykorzystanie tego wskaźnika – do pomiaru wydajności systemu opieki zdrowotnej, badania roli podstawowej opieki zdrowotnej i skupiania się na świadomości społecznej i działaniach politycznych – może pomóc w zmniejszeniu rozbieżności między tym, co wspierają dowody a praktyką podstawowej opieki zdrowotnej w Stanach Zjednoczonych.
Tradycyjnie podaż PCP na mieszkańca i stosunek PCP do specjalistów zostały wykorzystane do ilościowego skoncentrowania systemu opieki zdrowotnej na podstawowej opiece zdrowotnej, ale uważamy, że wskaźnik wydatków na opiekę podstawową ma kilka zalet. Po pierwsze, koncentruje się na finansach, które w ostatecznym rozrachunku odzwierciedlają sposób, w jaki społeczności i społeczeństwa wyrażają swoje wartości. Po drugie, jest to prosta koncepcja, łatwo zrozumiała dla ludzi o różnych przekonaniach politycznych i różnym stopniu znajomości systemu opieki zdrowotnej: jaki fragment placówki opieki zdrowotnej poświęcony jest zasobom, na których polegamy w przypadku większości naszych potrzeb medycznych. Wreszcie, jeśli zostanie skutecznie wdrożony, środek ten może zdynamizować ubezpieczycieli i systemy dostaw, aby ponownie ocenić ich podział zasobów i skonfrontować rynek i siły polityczne, które historycznie doprowadziły do niskich inwestycji w opiekę podstawową.
Wiele uniwersalnych systemów opieki zdrowotnej przyzwyczajonych do globalnego budżetowania mierzy wskaźnik wydatków na opiekę podstawową – częściowo dlatego, że proporcjonalnie dostosowuje się do różnic cenowych między jurysdykcjami. Na przykład brytyjska National Health Service regularnie śledzi odsetek swoich płatności, które trafiają do lekarzy ogólnych, a ostatnio zobowiązała się do zwiększenia tej liczby
[patrz też: dentysta żoliborz, szpik kostny dawca, olejek z drzewa herbacianego trądzik ]

Tags: , ,

No Responses to “Podstawowy wskaźnik wydatków na opiekę – dźwignia zachęcająca do inwestowania w opiekę podstawową”

 1. Roksana Says:

  A ja mam swoje zdanie i wiem najlepiej

 2. Fast Draw Says:

  [..] Cytowany fragment: alergia u dzieci[...]

 3. Crash Override Says:

  Co jest w pakiecie takiego zabiegu

 4. Shadow Chaser Says:

  [..] Oznaczono ponizsze tresci z artykulu oryginalnego: zabiegi spa[...]

 5. Mikołaj Says:

  Dieta jest najważniejsza

 6. Seweryn Says:

  [..] Artukul zawiera odniesienia do tresci: leczenie alkoholizmu[...]

 7. Snow Hound Says:

  czy to koniecznie musi być olej lniany budwigowy?

Powiązane tematy z artykułem: dentysta żoliborz olejek z drzewa herbacianego trądzik szpik kostny dawca