Dentysta Krakow
Uslugi dentystyczne w krakowie – stomatolog

Osobista opieka zdrowotna jako opcja B

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Co się stanie, jeśli opieka zdrowotna zostanie zaprojektowana w taki sposób, aby wizyta osobista była drugą, trzecią lub ostatnią opcją dla zaspokojenia rutynowych potrzeb pacjenta, a nie pierwsza. To pytanie wydaje się wywoływać dwie podstawowe odpowiedzi – czasami wyrażane jednym tchem: Pomysł ten zdenerwuje wielu lekarzy, którzy już są pod wpływem przymusu oraz Życzę, aby moja opieka zdrowotna działała w ten sposób . Interakcje twarzą w twarz z pewnością zawsze będą odgrywać centralną rolę w opiece zdrowotnej, a wielu pacjentów woli widzieć ich lekarza osobiście. Ale system skoncentrowany na wysokiej jakości opiece nonvisit będzie działał lepiej dla wielu innych – i całkiem możliwe również dla lekarzy. Praktycznie wszyscy lekarze stosują już w pewnym stopniu interakcje niezwiązane z wizytą, ale ich improwizowane podejście mogłoby być znacznie ulepszone, gdyby systemy opieki zdrowotnej zaprojektowano z taką dbałością, jak jasno określony cel.
Postęp w tym kierunku jest już w toku. Na przykład w Kaiser Permanente, 52% z ponad 100 milionów wizyt pacjentów jest teraz wirtualnymi wizytami . Organizacja była w stanie wprowadzać innowacje w tym obszarze, częściowo dlatego, że wydaje około 25% z rocznych 3,8 miliarda dolarów. budżet kapitałowy na technologie informatyczne. Niemniej jednak te wirtualne wizyty tylko zarysują powierzchnię tego, co jest możliwe dzięki dzisiejszej technologii.

Wizyty wirtualne wymagają bezpiecznego zaangażowania w e-mail i wideo, a wymagany czas interakcji między pacjentem a klinicystą jest podobny do wizyty osobiście. Wizyty wirtualne są wygodniejsze, ale istnieje różnica między odtworzeniem podejścia bezpośredniego z narzędziami cyfrowymi a zaprojektowaniem najbezpieczniejszego i najskuteczniejszego sposobu uzyskania optymalnego wyniku. Rozważmy program teledermatologiczny Kaiser Permanente, 2, w którym zdjęcia zmian skórnych są wysyłane do wskazanych dermatologów. Porównaj ten system z tym, co robi większość lekarzy: zachęć niektórych pacjentów do wysyłania zdjęć wysypek, a następnie przesyłaj zdjęcia przyjaciołom dermatologów, mając nadzieję, że nie będą oni mieli nic przeciwko prośbie o pomoc.
Modele płatności są oczywistą przeszkodą w deplasyfikowaniu osobistych wizyt, ale sukces każdego dostawcy zależy od udziału w rynku. Najlepszym sposobem na zdobycie udziału w rynku jest zaprojektowanie i dostarczenie lepszej opieki, a następnie zmodyfikowanie systemu płatności, aby go wspierać. Co więcej, systemy płatności już ewoluują, aby wspierać opiekę nonvisit. Na przykład rośnie liczba programów płatności powiązanych i odpowiedzialnych organizacji opiekuńczych, które nagradzają nietradycyjne modele świadczenia opieki, które zmniejszają wydatki i zaspokajają potrzeby pacjentów.
Jeśli systemy płatności zmieniają się powoli, możliwości zmiany modelu opieki rosną z prędkością błyskawicy. Penetracja smartfonów na rynku telefonii komórkowej wzrosła z 17% do 81% w latach 2009 i 2016. Nawet te dane liczbowe nie odzwierciedlają zmian oczekiwań konsumentów co do sposobu, w jaki angażują się oni w świat, w tym w opiekę zdrowotną. Pacjenci coraz częściej pytają: Czy nie ma sposobu, aby to zrobić bez konieczności kierowania do twojego biura. Wielu lekarzy odpowiedziało, pozwalając poszczególnym pacjentom sprawdzić ciśnienie krwi lub wysłać zdjęcia rany. Jednak aby opieka nonvisit była doskonała i sprawiedliwa, musi to być kwestia rutyny.
Nietrudno sobie wyobrazić, jak taki system może działać
[przypisy: admico, szpik kostny dawca, badanie anty tpo cena ]

Tags: , ,

No Responses to “Osobista opieka zdrowotna jako opcja B”

 1. Woo Woo Says:

  Profilaktykę i w ogóle wzmacniająca krążenie trzeba rozpocząć już po 40

 2. Sky Bully Says:

  [..] Blog oznaczyl uzycie nastepujacego fragmentu spalanie tłuszczu[...]

 3. Leonard Says:

  to lepiej na wszelki wypadek wyciąć

 4. Ewa Says:

  [..] Oznaczono ponizsze tresci z artykulu oryginalnego: prywatny ośrodek leczenia uzależnień[...]

 5. Dark Horse Says:

  Różną zawartość witamin w suszonych i świeżych owocach

 6. Zero Charisma Says:

  [..] Odniesienie w tekscie do pogotowie dentystyczne Śląsk[...]

 7. Konstanty Says:

  zwiększając podaż wapnia, tylko pogłębi się te objawy

Powiązane tematy z artykułem: admico badanie anty tpo cena szpik kostny dawca