Dentysta Krakow
Uslugi dentystyczne w krakowie – stomatolog

Oficer prawa

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Ostatnio straciłem przytomność – powiedział mój pacjent. Tylko przez kilka sekund, na parkingu, i od tego czasu wszystko jest w porządku. Jej deficyty neurologiczne prawie się rozwiązały, a ja byłam gotowa wysłać ją do domu. To była pracowita noc w oddziale ratunkowym (ED). Miałem wielu pacjentów do zobaczenia, a będąc w praktyce tylko przez kilka miesięcy, wciąż uczyłem się radzić sobie z moim obciążeniem pracą. Ale zaciemnianie skomplikowanych rzeczy.
Myślę, że będziemy musieli cię przyznać, powiedziałem. I nie trzeba mówić, że nie jeździsz, dopóki nie załatwimy tego.
Oczywiście , odpowiedziała, przewracając oczami. Wiem, że nie umiem tak prowadzić. Nie martw się.
Przyznałem ją i ruszyłem dalej. Kilka godzin później zdałem sobie sprawę z mojego przeoczenia.
Jeden z bardziej doświadczonych lekarzy ER pracował tej nocy. Odłożył swój schowek, gdy zobaczył, jak przemykałem obok wszechobecnych policjantów z wykresem w ręce.
Co tam. Zapytał.
Wyjaśniłem sytuację. Ona już się poprawia – powiedziałem. Problem prawdopodobnie rozwiąże się całkowicie rano. Myślisz, że nadal muszę ją zgłosić.
Absolutnie , powiedział. Cokolwiek się dzieje, jesteś odpowiedzialny. Wiesz o formie, prawda.
Wiedziałem o formie.
Z rzadkimi wyjątkami, nie muszę dzielić się diagnozami pacjentów z nikim. Ale w Ontario pacjenci cierpiący na jakąkolwiek chorobę, która może mieć wpływ na ich prowadzenie, muszą zostać zgłoszeni do Ministerstwa Transportu. Lekarz prowadzący ma szeroką swobodę w decydowaniu o tym, co kwalifikuje się jako potencjalnie upośledzające. Podobnie jak wielu lekarzy, radzę pacjentom, by nie prowadzili pojazdów, dopóki rząd nie uzna ich za odpowiednich. Jest to jedna z niewielu wymaganych prawem przerw w poufności lekarzy i pacjentów. Za każdy raport ubezpieczyciel prowincjonalny płaci lekarzom 36,25.
To szturchnięcie jest skuteczne. Lekarze reagują na zachęty, zwłaszcza, gdy poruszają się szybko w ED z niewiele czasu, aby usiąść i pomyśleć. Badanie przeprowadzone w 2012 r. Wykazało, że po wprowadzeniu zachęty pieniężnej częstotliwość doniesień lekarzy wzrosła. Co ważniejsze, pacjenci, którzy otrzymali takie ostrzeżenie, rzadziej byli zaangażowani w wypadki przez wiele lat.1
Ale zgłaszanie pacjentów do rządu zawsze sprawiało, że czułam się niekomfortowo. Jest to jeden z nielicznych przypadków, w których moja rola lekarza zmienia się zasadniczo. Przez chwilę moja lojalność nie jest dla osoby przede mną, ale dla czegoś abstrakcyjnego: ludzi, których jeszcze nie mają i nigdy nie może zranić. Przez chwilę nie jestem czyimś lekarzem – jestem agentem państwa.
Jedyną inną okolicznością, w której regularnie łamałem więź poufności między lekarzem a pacjentem, było zdiagnozowanie infekcji przenoszonej drogą płciową. Nawet zgłoszenie tych spraw mnie zaniepokoiło.
Kiedy byłem rezydentem, nasze uczestnictwo zachęciło nas do skupienia się na szkodzie, jaką mogliby poczynić nasi pacjenci, gdybyśmy ich nie zgłosili. I zawsze przypominano nam, że technicznie, nie zabieramy ich licencji – tylko rząd mógł to zrobić. To praktyczne rozróżnienie zostało stracone.
To też zaginęło na moim pacjencie
[patrz też: balsam szostakowskiego do picia, szpik kostny dawca, nowotwór pęcherzykowy tarczycy ]

Tags: , ,

No Responses to “Oficer prawa”

 1. Nessie Says:

  [..] Blog oznaczyl uzycie nastepujacego fragmentu gluten[...]

 2. Julia Says:

  Chyba bierzemy te same kapsułki

 3. Mad Jack Says:

  [..] Blog oznaczyl uzycie nastepujacego fragmentu tabletki na gardło[...]

 4. Rooster Says:

  Tez nie dostalam renty,a cisnienie,to mam wysokie.

 5. Julita Says:

  [..] Oznaczono ponizsze tresci z artykulu oryginalnego: kabina prysznicowa z hydromasażem[...]

 6. Iwo Says:

  z moim samopoczuciem po samym hormonie było kiepsko

Powiązane tematy z artykułem: balsam szostakowskiego do picia nowotwór pęcherzykowy tarczycy szpik kostny dawca