Dentysta Krakow
Uslugi dentystyczne w krakowie – stomatolog

Odpowiedzialność firm farmaceutycznych za epidemię opioidową ad

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Wraz ze wzrostem liczby osób cierpiących z powodu opioidów i udokumentowaniem większej ilości informacji na temat populacji, łatwiej jest zidentyfikować podgrupy o podobnych faktycznych okolicznościach i roszczeniach prawnych – na przykład noworodków z noworodkowym zespołem abstynencyjnym. Powództwo zbiorowe wniesione przeciwko Purdue Pharma w sądzie kanadyjskim przez osoby, które zostały przepisane i spożyte OxyContin i OxyNEO (oxycodone o kontrolowanym uwalnianiu), które twierdziły roszczenia podobne do tych w wielu przypadkach w USA, jest bliskie uregulowania za 20 milionów dolarów, jeśli wszystkie zaangażowane prowincje są zgodne (patrz tabela). Być może najbardziej obiecującym postępem w sporze sądowym związanym z opiatami było pojawienie się pozwów przeciwko producentom narkotyków i dystrybutorom przez rząd federalny i dziesiątki stanów, hrabstw, miast i plemion indiańskich. Ponieważ sam rząd twierdzi, że doznał uszczerbku na zdrowiu i szuka restytucji, aby mógł naprawić systemy społeczne osłabione uzależnieniem od opioidów, te kombinacje unikają mechanizmów obrony, które obwiniają konsumentów opioidów lub lekarzy przepisujących lek. Przynoszą również znaczną reklamę.
Strategie rządowe obejmują tradycyjne rodzaje działań związanych z egzekwowaniem prawa w oparciu o federalną ustawę o żywności, lekach i kosmetykach, która zakazuje wprowadzania niewłaściwie markowanych narkotyków do handlu międzystanowego. Jednak rządy ostatnio przyjęły kilka bardziej kreatywnych strategii, pożyczając od książek używanych do pozyskiwania tytoniu i firm oferujących broń palną.
Pierwsza strategia koncentruje się na publicznej pladze wywołanej epidemią opiatów. Rządy twierdzą, że firmy produkujące opioidy w nieuzasadniony sposób ingerowały w zdrowie publiczne, przesycając rynek lekami i nie wprowadzając kontroli nad niewłaściwym wykorzystaniem i przekierowaniem, tworząc tym samym uciążliwość dla społeczeństwa. Prokuratorzy generalni przedstawili podobne argumenty na temat producentów broni palnej, którzy rzekomo wiedzieli, że duża ilość broni, którą dostarczali, mogła znaleźć nabywców tylko na czarnym rynku.
Druga strategia podkreśla złudne praktyki biznesowe firm opioidowych. W tych roszczeniach o oszustwo, czasem wniesionych w związku z roszczeniami Medicaid lub prawami ochrony konsumenta, rządy zarzucają firmom fałszywe oświadczenia dotyczące uzależnienia i skuteczności ich produktów, wszystkie mające na celu wprowadzenie w błąd państwa, lekarzy przepisujących lek i opinię publiczną. Ta argumentacja okazała się potężna w garniturach przeciwko firmom tytoniowym.
Trzecia strategia wzywa do luźnego monitorowania podejrzanych zamówień na opiaty. Federalna ustawa o substancjach kontrolowanych wymaga od dostawców narkotyków prowadzenia skutecznych kontroli przeciwko potencjalnie nielegalnym zamówieniom oraz powiadamiania Agencji ds. Przeciwdziałania Narkomanii.
O ile procesy dotyczące tytoniu skorzystały z ujawnionych dowodów na to, że firmy tytoniowe były świadome uzależnienia od nikotyny, starały się je zaniżać i manipulować poziomami nikotyny w wyrobach tytoniowych, nie pojawiły się żadne porównywalne dowody na działanie dezinstalatorów w odniesieniu do opioidów. Bez takich dowodów trudniej jest ustalić zamiar wprowadzenia w błąd. Niemniej jednak inne informacje mogą pomóc udowodnić, że firmy wiedziały, że to, co robią, było szkodliwe: przyznanie się do odpowiedzialności w niektórych rozliczeniach; dokumenty uzyskane w ramach dochodzeń rządowych, raportowania dochodzeniowego i sporów sądowych; oraz praktyki marketingowe, które utrzymywały się pomimo rosnących dowodów na powiązanie opioidów z niekorzystnymi skutkami zdrowotnymi.2,4,5
Ostateczna strategia podkreśla zyski, które firmy opioidowe czerpały na koszt rządu za pośrednictwem rzekomo nieuczciwych praktyk biznesowych
[przypisy: laryngolog po angielsku, olejek z drzewa herbacianego trądzik, ezofagoskopia ]

Tags: , ,

No Responses to “Odpowiedzialność firm farmaceutycznych za epidemię opioidową ad”

 1. Night Train Says:

  wydaje mi się, że miałam kiedyś coś takiego

 2. Marek Says:

  [..] Cytowany fragment: Medycyna estetyczna Kielce[...]

 3. Bowie Says:

  I prosze nie zwalac winy na lekarzy

 4. Patrycja Says:

  Article marked with the noticed of: rtg[...]

 5. New Cycle Says:

  eczę się na migotanie przedsionków serca

 6. Błażej Says:

  [..] Artukul zawiera odniesienia do tresci: Ginekolog Rydułtowy[...]

 7. Martyna Says:

  też przez długi okres czasu myślałam, że mnie boli żołądek

Powiązane tematy z artykułem: ezofagoskopia laryngolog po angielsku olejek z drzewa herbacianego trądzik