Dentysta Krakow
Uslugi dentystyczne w krakowie – stomatolog

Odnowiony nacisk na zdrowie matek w Stanach Zjednoczonych cd

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Rosnąca liczba przeniesień ubezpieczeniowych może być szkodliwa dla kobiet cierpiących na choroby przewlekłe i cierpiących na powikłania ciąży, z których wiele ma wpływ na późniejsze ciąże i długotrwały stan zdrowia. ACA rozszerzyła prywatnie ubezpieczenie dostępu kobiet do podstawowych i profilaktycznych usług zdrowotnych, w tym do chronicznych badań przesiewowych i zarządzania chorobami. Chociaż nie wiemy jeszcze, w jaki sposób zwiększony dostęp do tych usług wpłynął na zdrowie matek, osłabienie podstawowej opieki nad kobietami w wieku reprodukcyjnym może być szczególnie problematyczne, biorąc pod uwagę ich rosnące obciążenie chorobami przewlekłymi i ich konsekwencje dla ciąży. ACA wymagała również większości planów ubezpieczeniowych w celu zabezpieczenia antykoncepcji bez podziału kosztów. Dostęp do skutecznej antykoncepcji zmniejsza ryzyko niezamierzonej ciąży (co wiąże się z niepożądanymi skutkami) i poprawia zdolność kobiet do radzenia sobie z chorobami takimi jak cukrzyca przed zapłodnieniem. Propozycje republikańskie zmniejszyłyby finansowanie Planned Parenthood i pozwoliłyby państwom zmniejszyć zasięg antykoncepcji. Obecna administracja osłabia teraz wymagania dotyczące antykoncepcji ACA, umożliwiając większej liczbie pracodawców ubieganie się o zwolnienia z powodów religijnych lub moralnych. Ponadto Departament Zdrowia i Opieki Społecznej zredukował fundusze na programy zapobiegania ciąży u nastolatków, co jest złowieszczą oznaką deprecjonalizacji opartej na dowodach polityki zdrowia reprodukcyjnego.
Potrzebne są dalsze badania, aby zbadać przyczyny nieoptymalnych i niesprawiedliwych matek w Stanach Zjednoczonych oraz wyjaśnić wpływ ochrony ubezpieczeniowej przed, w trakcie i po ciąży. ACA nie jest idealna: nadal istnieją luki w zakresie ochrony ubezpieczeniowej i opieki nad kobietami w ciąży i po porodzie, w tym dla nie udokumentowanych imigrantek i kobiet, które kwalifikują się do Medicaid tylko z powodu ciąży. Ponadto rozszerzenie zakresu ubezpieczenia nie wyeliminuje wszystkich nierówności w zakresie matek; konieczne będzie również kompleksowe podejście do ubóstwa i dyskryminacji. Ostatnie propozycje republikańskie bez wątpienia byłyby krokiem wstecz. Jednak inne wysiłki zmierzające do ograniczenia dostępu do podstawowej i reprodukcyjnej opieki zdrowotnej są w toku i pogorszą nierówności w zdrowiu matek. Zdrowie w czasie ciąży wpływa na długoterminowe dobre samopoczucie kobiet i ich rodzin, a wyniki matek są kluczowym wskaźnikiem skuteczności systemu opieki zdrowotnej. Poprawa matczynych wyników w Stanach Zjednoczonych będzie wymagała większych badań i inwestycji oraz ponownego skoncentrowania się na polityce zdrowotnej.
Finansowanie i ujawnianie informacji
Formularze ujawnień dostarczone przez autorów są dostępne pod adresem.
Author Affiliations
Z Wydziału Zdrowia Globalnego i Społecznościowego, Oddziału Położnictwa i Ginekologii, Centrum Medycznego Diamentowej Medycyny Beth (RLM) Beth Israel oraz Programu Zdrowia i Obrony Kobiet, Connors Center for Women s Health i Biologii Płci oraz Departamentu Zdrowia Kobiet, Departament Medycyna, Brigham i Szpital Kobiecy (LEP) – oba w Bostonie.

Materiał uzupełniający
Referencje (5)
1. Martin N, Montagne R.
[patrz też: badanie anty tpo cena, zniżki dla krwiodawców, próba webera ]

Tags: , ,

No Responses to “Odnowiony nacisk na zdrowie matek w Stanach Zjednoczonych cd”

 1. Mr. 44 Says:

  nadwrażliwe jelita i nietolerancja mleka krowiego

 2. Tobiasz Says:

  [..] Artukul zawiera odniesienia do tresci: rtg zęba Gliwice[...]

 3. Barbara Says:

  Wiecie, droga redakcjo co mnie bardzo złości?

 4. Kamil Says:

  [..] Odniesienie w tekscie do kosmetyka pielęgnacyjna[...]

 5. Kajetan Says:

  Ja mam TSH, FT4 i TPO w normie

 6. Drugstore Cowboy Says:

  [..] Blog oznaczyl uzycie nastepujacego fragmentu fizjoterapia warszawa[...]

 7. Troubadour Says:

  Bo lubię owoce… Jeść

Powiązane tematy z artykułem: badanie anty tpo cena próba webera zniżki dla krwiodawców