Dentysta Krakow
Uslugi dentystyczne w krakowie – stomatolog

Od początku do pierwszego – czy amerykański system opieki zdrowotnej może stać się najlepszy na świecie

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Wielu Amerykanów uważa, że Stany Zjednoczone mają najlepszy system opieki zdrowotnej na świecie, ale zaskakująco mało dowodów popiera to przekonanie. Wręcz przeciwnie, od 2004 r. Raporty z Commonwealth Fund konsekwentnie oceniają wyniki amerykańskiego systemu opieki zdrowotnej po raz ostatni wśród krajów o wysokim dochodzie, pomimo tego, że wydajemy znacznie więcej na opiekę zdrowotną niż te inne kraje (patrz wykres). Raporty te – oparte na najnowszych badaniach przeprowadzonych przez Commonwealth Fund z udziałem lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej i populacji ogólnej, a także danych na temat wyników zdrowotnych zebranych przez organizacje międzynarodowe – ujawniają kilka powodów, dla których, pomimo oferowania najbardziej zaawansowanych i najbardziej zaawansowanych technologicznie metod leczenia na świecie , Amerykańska służba zdrowia nie osiąga poziomu wydajności systemów opieki zdrowotnej innych krajów o wysokim dochodzie. Zrozumienie tych przyczyn może wskazywać drogę do zasadniczych ulepszeń. Celem wysoko wydajnego systemu opieki zdrowotnej jest zapewnienie opieki, która poprawia zdrowie osób i populacji. Stany Zjednoczone zaczynają od wyzwania: jego populacja jest bardziej chora i ma większą śmiertelność niż w innych krajach o wysokim dochodzie.2 Chociaż systemy opieki zdrowotnej nie są w stanie wyleczyć wszystkich dolegliwości, w Stanach Zjednoczonych, wskaźnik zgonu z powodu warunków, którymi można zarządzać i skutecznie leczone (określane jako śmiertelność możliwa do uzyskania w ramach opieki zdrowotnej ) są znacznie wyższe niż w innych krajach o wysokim dochodzie. Ponadto Stany Zjednoczone wolniej niż inne zredukowały tę śmiertelność.
Kluczowe strategie poprawy zdrowia populacji danego kraju dzięki opiece zdrowotnej mają na celu promowanie szybkiego dostępu do profilaktycznej, ostrej i chronicznej opieki oraz dostarczanie opartych na dowodach i odpowiednich usług opiekuńczych. Terminowy dostęp dla osób zagrożonych złym stanem zdrowia może być utrudniony przez trzy cechy systemów opieki zdrowotnej: koszt opieki i jej przystępność dla osób fizycznych, obciążenie administracyjne (lub kłopot), z którym ludzie się spotykają, gdy uzyskują i otrzymują opiekę, i dysproporcje lub nierówności w świadczeniu opieki w oparciu o dochody, wykształcenie, rasę lub pochodzenie etniczne lub inne niekliniczne cechy osobowe. Koszty, obciążenia administracyjne i dysproporcje mogą zniechęcić ludzi do szukania lub kontynuowania opieki. Co więcej, te trzy cechy nieproporcjonalnie wpływają na jakość opieki nad populacjami o podwyższonym ryzyku zdrowotnym ze względu na niższe dochody, niższy poziom wykształcenia lub status mniejszości. W związku z tym zapewnienie odpowiednich ubezpieczeń i zmniejszenie zarówno obciążenia administracyjnego, jak i różnic w zakresie opieki są również kluczowymi strategiami systemu opieki zdrowotnej o wysokiej skuteczności.
Rankingi wydajności systemu opieki zdrowotnej. Raporty Funduszu Commonwealth identyfikują kilka sposobów, w jakie amerykański system opieki zdrowotnej nie wdraża tych strategii (patrz tabela). Nasz system słabo radzi sobie z dostępem do opieki (mierzonej terminowością i przystępnością) oraz efektywnością administracyjną (według raportów pacjentów i lekarzy). Ma również większe różnice w dochodach związane z dostępem do opieki i jakości niż inne kraje. Po stronie pozytywów, wyniki w Stanach Zjednoczonych są równe lub przewyższają wyniki innych krajów w zakresie niektórych procesów opieki związanych z koncentracją na pacjentach oraz na wynikach specyficznych dla choroby w ostrym zawale mięśnia sercowego, udarze niedokrwiennym, raku okrężnicy i raku piersi.
Pierwsze wyzwanie dla USA
[patrz też: badanie anty tpo cena, mądeltrans, zniżki dla krwiodawców ]

Tags: , ,

No Responses to “Od początku do pierwszego – czy amerykański system opieki zdrowotnej może stać się najlepszy na świecie”

 1. Marlena Says:

  [..] Artukul zawiera odniesienia do tresci: ból stawów[...]

 2. Kornel Says:

  natury opatentowac biznes nie moze

 3. Wheels Says:

  [..] Odniesienie w tekscie do koktalje białkowe[...]

 4. Blister Says:

  Ciekawa jestem tylko czy jeśli wynik będzie świadczył o alergii

 5. Cereal Killer Says:

  [..] Blog oznaczyl uzycie nastepujacego fragmentu szczoteczki do zębów[...]

 6. Malwina Says:

  jedni pisza tak drudzy inaczej

Powiązane tematy z artykułem: badanie anty tpo cena mądeltrans zniżki dla krwiodawców