Dentysta Krakow
Uslugi dentystyczne w krakowie – stomatolog

Od początku do pierwszego – czy amerykański system opieki zdrowotnej może stać się najlepszy na świecie cd

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Te fundamentalne zmiany mogą zwiększyć zapobieganie, zminimalizować opóźnioną diagnozę oraz opóźnione lub nieskuteczne leczenie i zapewnić, że ludzie mogą być bardziej skuteczni w zarządzaniu własnym zdrowiem. Te ulepszenia nie tylko zmniejszą śmiertelność możliwą do utrzymania w opiece zdrowotnej, ale w dłuższej perspektywie mogą znacznie ograniczyć korzystanie z bardzo drogich usług ratunkowych w zakresie opieki poważnej, ograniczając w ten sposób wydatki. Amerykańscy politycy zostali zamknięci w partyjnej debacie nad dramatycznymi opcjami legislacyjnymi dla federalnej reformy służby zdrowia, poczynając od przyjęcia jednego płatnika rządowego, na jednym krańcu, do ograniczenia federalnego zaangażowania w opiekę zdrowotną, z drugiej. Dwie główne reformy systemu opieki zdrowotnej – Ustawa o dostępie do opieki zdrowotnej (ACA) z 2010 r. Oraz dwustronny dostęp do Medicare i prawo do ponownej autoryzacji CHIP (MACRA) z 2015 r. - stworzyły wyjątkową amerykańską ścieżkę poprawy amerykańskiej opieki zdrowotnej. Miliony ludzi uzyskały przystępne ubezpieczenie i dostęp do opieki w ramach ACA, a więcej mogłoby uzyskać pokrycie poprzez dalszą ekspansję Medicaid i stabilizację poszczególnych rynków ubezpieczeń. Ponadto ACA zwiększyło autorytet Centers for Medicare i Medicaid Services, aby przyspieszyć reformy płatności, które mogłyby wzmocnić podstawową opiekę.
Biorąc pod uwagę zakres wyzwań opisanych powyżej, cofnięcie postępów zainicjowanych przez ACA prawdopodobnie nie pomoże USA osiągnąć najwyższej wydajności. Inne kraje o wysokim dochodzie mogą zaoferować cenne lekcje na temat ograniczenia rosnących kosztów opieki, przekształcenia przyszłej siły roboczej opieki podstawowej, innowacji w celu zmniejszenia obciążenia administracyjnego i złożoności oraz zmniejszenia różnic. Zamiast odwracać kurs, zajęcie się czterema wyzwaniami dzięki nowym przepisom i nowym zobowiązaniom ze strony regulatorów, płatników i dostawców może poprawić stan zdrowia amerykańskiej ludności i przenieść Stany Zjednoczone z ostatniego miejsca do pierwszego wśród krajów o wysokim dochodzie.
Finansowanie i ujawnianie informacji
Formularze ujawnień dostarczone przez autorów są dostępne pod adresem.
Ten artykuł został opublikowany 14 lipca 2017 r. O godzinie.
Author Affiliations
Z Commonwealth Fund, New York.

Materiał uzupełniający
Referencje (5)
1. Schneider EC, Sarnak DO, Squires D, Shah A, Doty MM. Mirror, mirror 2017: porównanie międzynarodowe odzwierciedla braki i możliwości lepszej opieki zdrowotnej w USA (http://www.commonwealthfund.org/interactives/2017/july/mirror-mirror).

2. Krajowa Rada ds. Badań, Instytut Medycyny. Zdrowie USA w perspektywie międzynarodowej: krótsze życie, gorsze zdrowie. Washington, DC: National Academies Press, 2013.

3. Sommers BD, Gawande AA, Baicker K. Ubezpieczenie zdrowotne i zdrowie – co mówią nam najnowsze dowody. N Engl J Med 2017; 377: 586-593
Bezpłatny, pełny tekst Web of Science Medline
4. Banki J, Marmot M, Oldfield Z, Smith JP. Choroba i wada w Stanach Zjednoczonych i w Anglii. JAMA 2006; 295: 2037-2045
Crossref Web of Science Medline
5. Bradley EH, Canavan M, Rogan E, i in. Różnice w wynikach zdrowotnych: rola wydatków na usługi społeczne, zdrowie publiczne i opiekę zdrowotną, 2000-2009 Health Aff (Millwood) 2016; 35: 760-768
Crossref Web of Science Medline
Zamknij odniesienia
Powołując się na artykuły (7)
Zamknij Cytowanie artykułów
[więcej w: nasz olsztyniak, zniżki dla krwiodawców, badanie anty tpo cena ]

Tags: , ,

No Responses to “Od początku do pierwszego – czy amerykański system opieki zdrowotnej może stać się najlepszy na świecie cd”

 1. Daniel Says:

  [..] Oznaczono ponizsze tresci z artykulu oryginalnego: klinika medycyny estetycznej warszawa[...]

 2. Marbles Says:

  Jako, ze jestem cukrzykiem, kupiłem ten zachwalany olej

 3. Lord Pistachio Says:

  [..] Odniesienie w tekscie do kulturystyka[...]

 4. Guillotine Says:

  Chcialoby sie w to wierzyc

Powiązane tematy z artykułem: badanie anty tpo cena nasz olsztyniak zniżki dla krwiodawców