Dentysta Krakow
Uslugi dentystyczne w krakowie – stomatolog

Mała zmiana, duże konsekwencje – częściowe rozszerzenia Medicaid w ramach ACA

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Chociaż wydaje się, że wysiłki Kongresu mające na celu uchylenie i zastąpienie ustawy o niedrogiej opiece (ACA) utknęły w martwym punkcie, administracja Trumpa zachowuje szerokie uprawnienia wykonawcze w celu przekształcenia krajobrazu opieki zdrowotnej. Być może najbardziej konsekwentne wybory, które administracja będzie dotyczyć Medicaid, które obecnie obejmuje więcej niż na 5 Amerykanów.1 Wiele zostało zrobionych z propozycji wprowadzenia wymagań pracy lub podziału kosztów do programu. Ale inna decyzja o zdecydowanie większej długoterminowej ważności została przeoczona: czy zezwolić na częściową ekspansję zgodnie z państwowym zwolnieniem Medicaid. Arkansas już złożyło wniosek o zniesienie częściowej ekspansji, a inne państwa mogą również podążać za jego śladem.2
Aby zrozumieć prośbę Arkansas i dlaczego ma ona tak duże znaczenie, należy wziąć pod uwagę pewne tło. Odstąpienie od Medicaid dawno pozwoliło państwom na eksperymentowanie z reformą dostawy i poszerzaniem zasięgu, ale zwolnienia stały się bardziej konsekwencją w 2012 roku, kiedy Sąd Najwyższy USA dał państwom wybór, czy rozszerzyć swoje programy Medicaid, aby objąć wszystkich z dochodem do 138% federalnego poziomu ubóstwa. Niektóre państwa dążyły do większej elastyczności w rozszerzaniu Medicaid na własnych warunkach, co sprawiło, że uczestnictwo w ekspansji było bardziej smaczne w państwach kontrolowanych przez republikanów. Po intensywnych negocjacjach administracja Obamy przyznała zwolnienia z ekspansji siedmiu państwom.
Ogólnie rzecz biorąc, zwolnienia z okresu ery Obamy pozwoliły na przyjęcie zasad zgodnych z politykami republikańskimi. Na przykład Indiana wykorzystała to zrzeczenie się, aby narzucić skromne składki i podział kosztów na niektórych beneficjentów oraz zachęcić do zdrowego zachowania. Warto zauważyć, że Seema Verma, obecny administrator Ośrodków Medicare i Medicaid Services (CMS), nadzorował projektowanie i wdrażanie zniesienia Indiana.
Te zwolnienia jednak nie przyznawały czerwonych stanów wszystkiego, o co prosiły. Administracja Obamy odmówiła zatwierdzenia zwolnień, które warunkowałyby przyznanie Medicaid niektórym beneficjentom możliwości znalezienia pracy. Odmówił zwolnień, które zlikwidowałyby pokrycie dla beneficjentów o dochodach poniżej poziomu ubóstwa, gdyby nie dokonywali wypłat z własnej kieszeni na opiekę medyczną. Odrzuciło też wnioski państw o częściową rozbudowę swoich programów Medicaid, aby zapisać beneficjentów o dochodach do 100% poziomu ubóstwa, ale nie o 100% do 138%.
Dlaczego państwa były zainteresowane tymi częściowymi ekspansjami. Począwszy od 2020 r. Państwa są odpowiedzialne za pokrywanie 10% kosztów związanych z rozszerzeniem Medicaid. Z powodu błędu redakcyjnego, ACA mówi, że populacja od 100 do 138 może otrzymywać dotacje na zakup prywatnego planu zdrowotnego na giełdach – ale tylko wtedy, gdy nie kwalifikują się one do Medicaid.3 Dla tych osób rząd federalny ponosi cały koszt subsydiowania prywatnego zasięgu, bez wkładu państw. W rezultacie państwa oszczędzają pieniądze dla każdego beneficjenta, którego mogą przenieść z Medicaid na swoje giełdy.
Administracja Obamy uzasadniła swoje zaprzeczenia, zauważając, że ACA nie przewiduje stopniowej lub częściowej ekspansji. 4 Jako argument prawny, stanowisko to pozostawia wiele do życzenia
[podobne: badania w ciąży nfz, próba rinnego dziecięcy, próba rinnego ]

Tags: , ,

No Responses to “Mała zmiana, duże konsekwencje – częściowe rozszerzenia Medicaid w ramach ACA”

 1. Lord Nikon Says:

  [..] Oznaczono ponizsze tresci z artykulu oryginalnego: zdjęcie panoramiczne gliwice[...]

 2. Washer Says:

  Tabletki łyka tylko po ich spożyciu

 3. Milan Says:

  Article marked with the noticed of: testosteron[...]

 4. Robert Says:

  Wartościowy tekst, ale niepełny.

Powiązane tematy z artykułem: aparat słuchowy refundacja badania w ciąży nfz próba rinnego