Dentysta Krakow
Uslugi dentystyczne w krakowie – stomatolog

Łączenie kształtowania polityki z oceną – przypadek kryzysu opioidowego cd

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

To przeformułowanie zmniejszyło popyt na OxyContin, ale znaczna część użytkowników najwyraźniej przeszła na heroinę, przy jednoczesnym wzroście liczby zgonów spowodowanych przedawkowaniem heroiny. Inne zasady o dobrej intencji, mające intuicyjny charakter – takie jak ustalanie limitów ilości opioidów, które pacjenci mogą przyjmować jednocześnie, uzależnianie lekarstw od zakupów i wysyłanie listów do lekarzy, którzy mają najwyższe stawki przepisywania opioidów – nie miały znaczenia. efekt. Krajowe trendy pokazują, że nie wiemy jeszcze, jak powstrzymać falę przedawkowania opiatów, zmieniając praktyki lekarzy przepisujących leki. Chociaż ilość recept na opiaty spadła o 12% od najwyższego poziomu w 2012 r., To liczba zgonów spowodowanych przedawkowaniem nadal rośnie szybciej niż kiedykolwiek, napędzana przez napływ silnych syntetycznych opioidów, takich jak fentanyl. Jak i kiedy zmniejszenie przepisywania leków przełoży się na mniejszą liczbę zgonów, jest niejasne. W międzyczasie istnieje realne niebezpieczeństwo, że agresywna polityka przepisywania opioidów może skłonić więcej osób do stosowania bardziej niebezpiecznych opioidów iniekcyjnych lub zmusić pacjentów do życia z niedostatecznie leczonym bólem. Po prostu nie wiemy, która polityka zapewni właściwą równowagę między promowaniem bezpiecznego stosowania opioidów a unikaniem niezamierzonych konsekwencji.
Rządy stanowe i federalne mogą podjąć kilka praktycznych kroków, aby umożliwić szybką ocenę nowych programów z odpowiednią dyscypliną. Po pierwsze, decydenci mogli współpracować z lokalnymi ekspertami w dziedzinie zdrowia publicznego, aby zrozumieć, w jaki sposób takie oceny mogłyby pasować do procesu kształtowania polityki. Ewaluacje nie muszą być wieloletnimi, wielomilionowymi projektami, aby zapewnić praktyczne wyniki, jeśli można ułatwić właściwe relacje między naukowcami i dostawcami danych. Po drugie, rządy mogą pielęgnować zasoby, aby umożliwić szybkie gromadzenie danych przy użyciu istniejących systemów. PDMP zawierają szczegółowe informacje na temat recept na opioidy. Kilku dostawców EHR ma systemy oparte na chmurze z aktualnymi danymi na temat praktyk lekarzy. Partnerstwa między dostawcami danych, takimi jak PDMP, państwowe departamenty zdrowia i dostawcy EHR, mogą pozwolić na monitorowanie zdrowia publicznego w czasie prawie rzeczywistym.
Istnieje również potrzeba powiązania istniejących zasobów danych związanych z przepisywaniem opiatów z danymi dotyczącymi zdrowia publicznego, takimi jak zgony spowodowane przedawkowaniem, hospitalizacje związane z opioidami oraz stosowanie naloksonu przez służby ratunkowe. Massachusetts i Maryland były liderami tego rodzaju powiązań danych; na przykład oba państwa łączyły informacje z usług poprawczych i zdrowia publicznego, aby dowiedzieć się, że ostatnio uwięzieni ludzie są narażeni na zwiększone ryzyko przedawkowania opioidów po zwolnieniu. Powiązanie danych na temat innych wyników z danymi na temat przepisywania leków i opieki zdrowotnej ma kluczowe znaczenie dla zbadania potencjalnych niezamierzonych konsekwencji polityki kontroli opioidów.
Kryzys opioidowy wymaga szybkiego stworzenia decydującej polityki promującej bezpieczne stosowanie opioidów i zapobiegającej przedawkowaniu. Oprócz regulacji dotyczących przepisywania opiatów istnieje wiele innych wyzwań politycznych, takich jak kontrolowanie nielegalnego rynku silnych syntetycznych opioidów takich jak fentanyl i poprawa dostępu do leczenia uzależnień. We wszystkich tych przypadkach opóźnienie oceny nowych programów może kosztować tysiące istnień ludzkich, jeśli agresywnie realizowana jest nieskuteczna polityka
[przypisy: Usługi próba rinnegoiczne, próba rinnego, próba rinnego zielona góra ]

Tags: , ,

No Responses to “Łączenie kształtowania polityki z oceną – przypadek kryzysu opioidowego cd”

 1. Albert Says:

  Początkowo wykonaliśmy test na alergie i nic nie wyszło

 2. Szymon Says:

  [..] Odniesienie w tekscie do Stomatolog – gabinet dentystyczny[...]

 3. Zero Charisma Says:

  może powodować powikłania, niezależnie od doświadczenia lekarza

 4. Alex Says:

  [..] Artukul zawiera odniesienia do tresci: salsa kraków[...]

 5. Stanisław Says:

  Dzięki opiece lekarza udaje mi się utrzymać dobry stan zdrowia

 6. Lidia Says:

  [..] Artukul zawiera odniesienia do tresci: wybielanie zębów lampą[...]

 7. Mental Says:

  Mam obsesję punkcie potworności jaką jest tętniak mózgu.

Powiązane tematy z artykułem: ezofagoskopia nfz rzeszów sanatoria kolejka próba rinnego