Dentysta Krakow
Uslugi dentystyczne w krakowie – stomatolog

Era HITECH w retrospektywie

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Na wysokim poziomie, Health Health Technology for Economic and Clinical Health (HITECH) Act z 2009 roku dokonało czegoś cudownego: zdecydowana większość amerykańskich szpitali i lekarzy jest obecnie aktywnymi użytkownikami systemów elektronicznych kart zdrowia (EHR). Żaden inny sektor amerykańskiej gospodarki o podobnej wielkości (jedna szósta produktu krajowego brutto) i złożoność (ponad 5000 szpitali i ponad 500 000 lekarzy) nie przeszła tak szybkiej komputeryzacji. Po drodze jednak zatraciliśmy serca i umysły klinicystów. Obezwładniliśmy ich mylącymi warstwami przepisów. Staraliśmy się stymulować zmiany kulturowe za pomocą prawodawstwa. Oczekiwaliśmy interoperacyjności bez wcześniejszego budowania narzędzi wspomagających. W pewnym sensie daliśmy klinicystom suboptymalne samochody, nie budowaliśmy dróg, a następnie obwinialiśmy ich za nie prowadzenie samochodu.
Uciążliwe wymagania nakładały na dostawców i sprzedawców koszty, nie oferując stałych korzyści. Uchybienia te ujawniły się w pięciu kluczowych obszarach: użyteczności, przepływie pracy, innowacyjności, interoperacyjności i zaangażowaniu pacjentów.
Centers for Medicare i Medicaid Services (CMS) oraz Office of National Coordinator for Health Information Technology (ONC) ustanowiły ambitne wymagania dotyczące znaczącego wykorzystania technologii informacji zdrowotnej (IT), aby zapewnić, że Medicare i Medicaid otrzymają wartość ze swoich duża inwestycja na ustalonym harmonogramie. Ale w przypadku braku czynników biznesowych i klinicznych do zmiany (HITECH przedkładał ustawę o przystępnej cenie przez ponad rok), sensowne użycie zaczęło być wykorzystywane jako de facto pojazd do przekształcania opieki zdrowotnej – cel, dla którego jako technologia program inwestycyjny, nie był odpowiedni.
Takie podejście doprowadziło do złożonych wymagań, które kładły nacisk na procesy bardziej niż na wyniki, informując usługodawców nie tylko o tym, co powinni zrobić ze swoimi EHR, ale także o tym, jak powinni z nich korzystać. Na przykład, pomiar jakości dodał wymogi gromadzenia danych, które miały istotny negatywny wpływ na użyteczność przy niewielkim powrocie; wydajność nie była związana z płatnościami. Dostawcy byli najedzeni zewnętrznie narzuconymi wymaganiami procesowymi, które podyktowały ich doświadczenia użytkownika bez odpowiedniej zmiany zasad refundacji lub najlepszych praktyk klinicznych.
Ta trudna sytuacja stała się nie do zniesienia w codziennym przepływie pracy, kiedy do innych rozłączonych wymagań regulacyjnych, w tym Międzynarodowej Klasyfikacji Chorób, 10-tej Rewizji (ICD-10), Omnibus Reguły Ustawy o Przenoszalności i Odpowiedzialności z Informacji o Zdrowiu (HIPAA), dodano znaczące wykorzystanie, nowe modele płatności z programów komercyjnych i rządowych organizacji opieki (ACO). Wkrótce od lekarzy oczekuje się, że zapewnią opiekę o wysokiej jakości i empatii w 12-minutowej wizycie, jednocześnie odgradzając się od papierowych obiegów pracy, wchodząc w liczne uporządkowane elementy danych wymagane do sensownego użycia, wprowadzając nowe informacje o prywatności HIPAA, wdrażając zabezpieczenia na nowe dane elektroniczne, uczenie się i wprowadzanie nowych kodów billingowych ICD-10 oraz przekonanie pacjentów do korzystania z portali pacjentów i bezpiecznej poczty e-mail, przy jednoczesnym unikaniu problemów związanych z bezpieczeństwem i błędami. Zamiast być koniem prezent, który zmniejszył obciążenie klinicysty, EHR stał się kosztownym koniem trojańskim obciążonym szeregiem nowych wymagań prawnych.
Nie tylko dostawcy nagle napotkali lawinę wymagań
[przypisy: próba webera, nfz rzeszów sanatoria kolejka, szpik kostny dawca ]

Tags: , ,

No Responses to “Era HITECH w retrospektywie”

 1. Antonina Says:

  może powodować powikłania, niezależnie od doświadczenia lekarza

 2. Snow Hound Says:

  [..] Oznaczono ponizsze tresci z artykulu oryginalnego: rezonans[...]

 3. Nataniel Says:

  Wartościowy tekst, ale niepełny.

 4. Artur Says:

  [..] Odniesienie w tekscie do lipoliza iniekcyjna warszawa[...]

 5. Samuel Says:

  a jaK DOPADNIE CHOROBA,NIE PODDAWAĆ SIĘ

 6. Zofia Says:

  Article marked with the noticed of: Kosmetyki naturalne producent[...]

 7. Daniel Says:

  wyniki usg wykazały na lewym płacie

Powiązane tematy z artykułem: nfz rzeszów sanatoria kolejka próba webera szpik kostny dawca