Dentysta Krakow
Uslugi dentystyczne w krakowie – stomatolog

Emergency Legal Authority i the Opioid Crisis

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Zgony z powodu przedawkowania opioidów w Stanach Zjednoczonych stale rosły od 15 lat, a ponad 33 000 takich zgonów zgłoszono w 2015 r.1 Epidemia rozwija się na dwóch frontach: stosowanie opioidowych leków przeciwbólowych na receptę (OPR) odpowiada za około połowę opioidów. przedawkowania, a zgony z heroiny i syntetycznych opioidów, takich jak fentanyl, uzyskane nielegalnie, wzrosły dramatycznie w ciągu ostatnich 5 lat. W obliczu tego kryzysu zdrowia publicznego wprowadzono różne polityki – szczególnie na szczeblu państwowym – często w celu rozwiązania problemu przepisywania OPR i ograniczenia możliwości odejścia z OPR. Na przykład wszystkie 50 stanów ustanowiło programy monitorowania leków na receptę (PDMP), które zbierają informacje o historii leków na receptę w elektronicznej bazie danych. Jedenaście stanów ma przepisy regulujące kliniki leczenia bólu, 2 i kilka stanów wprowadziło przepisy mające na celu ograniczenie dawkowania lub czasu trwania zaleceń OPR.
Niedawno sześć państw podjęło niezwykły krok, wykorzystując swój autorytet prawny do ogłoszenia stanu zagrożenia przedawkowania opioidów. Kiedy rząd wydaje oświadczenie o konieczności podjęcia działań, może tymczasowo podjąć działania w celu złagodzenia sytuacji awaryjnej, korzystając z uprawnień i zasobów, które w innym przypadku mogłyby nie być dostępne. Zazwyczaj zgłoszenia awaryjne odnoszą się do klęsk żywiołowych lub epidemii chorób zakaźnych. Nasilenie kryzysu związanego z przedawkowaniem opioidów doprowadziło do niektórych z pierwszych pogotowia ratunkowego dotyczących niezakaźnego stanu zdrowia, choć ich wpływ pozostaje niejasny.
W lipcu 2017 r. Komisja Prezydenta ds. Zwalczania Narkomanii i Kryzysu Opioidów wezwała do wydania krajowej deklaracji nadzwyczajnej.3 W swoim wstępnym sprawozdaniu komisja stwierdziła, że wydawanie takiej deklaracji było jej pierwszym i najpilniejszym zaleceniem , ponieważ potencjalnie zapewniłoby impuls władzy wykonawczej i ustawodawczej rządu federalnego, aby zareagować na kryzys dodatkowymi zasobami i politykami. 26 października 2017 r. Prezydent Donald Trump skierował działającego sekretarza ds. Zdrowia i służb ludzkich, aby ogłosił, że kryzys opioidowy jest narodową sytuacją zagrożenia zdrowia publicznego w ramach federalnej ustawy o publicznym zdrowiu. Prezydent odmówił ogłoszenia odrębnej krajowej sytuacji kryzysowej na podstawie innego prawa federalnego, ustawy o pomocy ofiarom katastrofy Roberta T. Stafforda i pomocy nadzwyczajnej.
W związku z tym, że rząd federalny określa konkretne działania, które będą następować po jego oświadczeniu, a poszczególne państwa rozważają wydanie własnych oświadczeń o zagrożeniu, decydenci polityczni, pracownicy służby zdrowia i menedżerowie kryzysowi mogą uczyć się na podstawie już wydanych oświadczeń o sytuacji kryzysowej. Mimo że zakres tych deklaracji był ograniczony, mogą one sugerować pomocne, dodatkowe reakcje na wiele aspektów kryzysu (np. Problematyczne przepisy dotyczące OPR i zaburzenia używania opioidów), szczególnie w przypadku wykorzystania siły nadzwyczajnej w nowy i innowacyjny sposób.
Każde państwo ma prawo do ogłoszenia stanu wyjątkowego, katastrofy lub zagrożenia zdrowia publicznego, które są funkcjonalnie podobne4. Ustawy państwowe określają sposób, w jaki te oświadczenia prawne są składane, najczęściej na podstawie zarządzenia wydanego przez gubernatora, chociaż niektóre państwa stosują inne mechanizmy (np. oświadczenie komisarza ds. zdrowia)
[więcej w: test nietolerancji pokarmowej, zniżki dla krwiodawców, dentysta żoliborz ]

Tags: , ,

No Responses to “Emergency Legal Authority i the Opioid Crisis”

 1. Swerve Says:

  [..] Cytowany fragment: ocet jabłkowy[...]

 2. Jędrzej Says:

  A ja myslalam, ze mi magnezu brakuje

 3. Maja Says:

  [..] Odniesienie w tekscie do Gliwice stomatolog[...]

 4. Małgorzata Says:

  skarżę się od paru lat na bóle głowy

Powiązane tematy z artykułem: dentysta żoliborz test nietolerancji pokarmowej zniżki dla krwiodawców